Bir Delinin Yolculuk Hazırlıkları

 In Maceralar

Günleri saya saya bitirmek üzereyim. Sayılı gün çabuk geçer diyorlar ama saniyeleri de sayınca biraz sıkıntı olmuyor değil. Neyse şunun şurasında 9 gün kaldı alt tarafı. O yüzden bir delinin yolculuk hazırlıkları hakkında da ibibikleri titretmezsem olmazdı.

Bir Delinin Yolculuk Hazırlıkları

Bir süredir yeni yazı yazamıyordum. Hazırlıklar, işlerin devir teslimi, vedalaşmalar derken ya yazı yazmaya vaktim olmuyordu ya da yazabilecek kadar ayık olmuyordum. Şu an da çok ayık olduğumu söyleyemem gerçi. Hiç yazı yazmadım demek ayıp olur biraz. Hem ingilizcemi geliştirebilmek için pratik amaçlı hem de yurt dışındaki arkadaşlarımın da rahat rahat okuyabilmesi için sitenin ingilizce versiyonunu da hazırladım. Diğer yandan ingilizce bilen arkadaşların da “O öyle mi yazılır ulan ayı!”,  “Öküze bak cümleyi nasıl kurmuş!”, “Arkadaşım bu işin doğrusu budur bilmeden bulaşma!” diyip eğlenebilecekleri içerikler de hazırlamış oldum böylece.

Henüz 3 tane yazıyı çevirebildim ama yine de sağlam ilerleme kaydettiğimi düşünüyorum açıkçası. Şimdiden unuttuğum bir kaç kelimeyi hatırlayıp, üzerine bir de bir kaç kelime daha öğrendim. İngilizce seviyemin yeterli olmadığını düşünürken bir de yurt dışına yerleşmeye çalışmak ayrı bir kafa tabi ama biliyoruz ki yumurta kapıya dayanmadan kimse mucizeler yaratamıyor.

30 Mart Perşembe, 2 yıldır çalıştığım ajansımdaki son günümdü. 2 yıl boyunca bana katlanan bir çok iş arkadaşım artık rahat bir nefes alabilecek bu sayede. Ben ajanstan çıktıktan sonra sakladıkları balonları havaya fırlatıp, masaları confetiyle yıkamış bile olabilirler. Çalışırken kolay biri olmadığımı farkındayım tabi ki. Ama işte ben de böyle bir deliyim ne yapalım.

Hazırlıklar ve Garip Raslantılar

Elimdeki son parçaları da satıp bütün borçlarımı nihayet kapatabildim. Bunun getirdiği rahatlığı bir de bu ülkeden kurtulurken yaşayacağım sanırım. Gerçek anlamıyla şu an elimde uyduruk bir laptop ve fotoğraf makinesi ve kıyafetlerim haricinde hiç bir şeyim kalmadı.

Bu delice yolculuğa çıkmamın temelinde hayallerimi gerçekleştirmek yattığı için diğer yandan yolda gerçekleştirebileceğim diğer hayallerimi gözden geçirirken saçlarımı neden rasta yaptırmıyorum ki diyerek bu konuda da gerekli adımları attım. Saçlarım her yöne dik uzadığı için hiç saç uzatamamıştım. Rastayı ek olarak saça monte edebildiğimizden kelli hem uzun saç hem de rasta hayalimi bu şekilde gerçekleştirebileceğim. 14 tane siyah, 20 tane yeşil olmak üzere toplam 34 parça ek rastam var ve 2-3 ay sonra belime kadar rastam olacak.

Son olarak aradan çıkarmam gereken diğer hazırlık da tabi ki yaptırmam gereken aşılardı. Ben bir sürü aşı olmam gerekecek diye bakarken sadece tifo aşısıyla yırttım. İşin daha da güzel kısmı seyahat için yapılan aşılar için para ödememek oldu. Doktor beni görünce daha konuşmama bile fırsat vermeden “Hindistan’a mı gidiyorsun?” dedi. Gerçi tipime baktığında çok yerinde bir tahmin girişimiydi. Sonrasında gideceğim yeri söylediğimdeyse “Oraya bir sürü müzisyen arkadaş yolladım ben. Çok eğlendik çocuklarla, benden selam söyle mutlaka” dedi. Ağzım açık kaldı cidden. Daha gitmeden son günlerimde bile tanıdık buluyorum.

Nereye mi gidiyorum? Eh bu konuda sizi biraz delirtmek istiyorum. Gidene kadar nereye gideceğimi yazmayacağım ama merak etmeyin sadece 9 gün kaldı zaten 🙂

Recent Posts